Nasza Ścianka Wspinaczkowa

Jeśli chcesz zacząć się wspinać, to koniecznie obejrzyj film poniżej - sporo Ci to ułatwi!

Dowiesz się w nim wszystkiego czego potrzebujesz na start...

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec odio nisi, luctus et ullamcorper ac, fermentum ut purus. Suspendisse eleifend feugiat pharetra.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec odio nisi, luctus et ullamcorper ac, fermentum ut purus. Suspendisse eleifend feugiat pharetra.

ŚCIEŻKA

Żółta

Z żółtych chwytów kręcimy baldery zasadniczo najprostsze, przeznaczone dla osób rozpoczynających wspinanie. Odległości pomiędzy chwytami są zazwyczaj niewielkie, co czyni żółty kolor dodatkowo przystępnym dla dzieci. W celu uniknięcia niepotrzebnych emocji, chwyty topowe (ostatnie) przykręcone są odpowiednio niżej niż na pozostałych kolorach.

ŚCIEŻKA

Zielona

Trudności zielonych balderów są rozrzucone, niemniej przeważają wśród nich propozycje tylko niewiele trudniejsze od żółtych. Tutaj również staramy się unika nazbyt dalekich sięgnięć i wysokich topów

ŚCIEŻKA

Niebieska

Problemy przykręcone z chwytów w tym kolorze są bardzo zróżnicowane, zarówno, co do trudności, jak i charakteru. Zdarzają się niebieskie dostępne niemal dla każdego, są też i takie, na których wyzwanie odnajdzie nawet bardzo doświadczony i nieźle wytrenowany wspinacz. Poszukując równowagi, z niebieskich chwytów staramy się kręcić wspinanie "dla każdego", wymagające określonych umiejętności, a zarazem przystępne; przy tym - interesujące również dla tych, którzy nie znajdują w tym kolorze specjalnych trudności.

ŚCIEŻKA

Czerwona

Kolor czerwony na Bronxie to "starszy brat" niebieskiego. Baldy z czerwonych chwytów również pokrywają szerokie spektrum trudności, niemniej rzadko schodzą z poziomu "średnich niebieskich", niekiedy zaś prezentują iście zawodniczy ząb.

ŚCIEŻKA

Różowa

Z chwytów różowych kręcimy problemy w trudnościach dowolnych, z reguły pomiędzy średnim niebieskim, a regularnym czerwonym, chociaż zdarzają się też propozycje ekstremalne. Dobór trudności oraz styl warunkujemy tym, co nam aktualnie w duszy gra oraz bieżącą potrzebą chwili.

ŚCIEŻKA

Czarna

Czarny jest na Bronxie kolorem najwyższym, co oznacza, że większość najtrudniejszych propozycji przykręcana jest właśnie z tych chwytów. Zarazem dbamy, aby od czasu do czasu na ścianie pojawił się "czarny promocyjny", który przy zachowaniu wymagającego charakteru będzie adresowany do nieco większego grona odbiorców.

ŚCIEŻKA

Fioletowa

Kolor fioletowy na Bronxie to pierwsza okazja, ażeby łyknąć poważniejszego wspinania. Chwyty są przeważnie pozytywne, niemniej pojawiają się już dynamiczne sięgnięcia, a nawet kooordynacyjne skoki, czujne wspinanie nogami na tarcie, zadania wymagające poczucia równowagi i koncentracji. Pojedyncze fioletowe baldery mogą okazać się niespodziewanie wymagające, ale bardzo dbamy o to, żeby większość z nich pozostawała na przyjaznym poziomie dla zaawansowanych początkujących.

Sprawdź nasze

Zajęcia Wspinaczkowe